Pjesma za nas dvoje

Znam,
mora biti da je tako:
nikad se nismo sreli nas dvoje,
mada se trazimo podjednako
zbog srece njene
i srece moje.
Pijana kisa siba i mlati,
vrbama vetar cupa kosu.

Kuda cu?
U koji grad da svratim?

Dan je niz mutna polja prosut.

Vucaram svetom dva prazna oka
zurim u lica prolaznika.
Koga da pitam,gladan i mokar,
zasto se nismo sreli nikad?

Il je vec bilo?
Trebao korak?
Mozda je sasvim do mene dosla.
Al' ja,
u krcmu svratio gorak,
a ona
ne znajuci-prosla.

Ne znam.
Ceo svet smo obisli
u zudnji ludoj
podjednakoj,
a za korak se mimoisli.

Da,mora da je tako

17 Comments

  1. Pesma je divna!!!!!! Meni je jedna od nasih njlepsih pesama, Miroslav je napisao divne pesme, divim mu se!!!!

    ReplyDelete
  2. ''Ne znam.
    Ceo svet smo obisli
    u zudnji ludoj
    podjednakoj,
    a za korak se mimoisli.

    Da,mora da je tako''

    zaljubila sam se :D :D

    ReplyDelete
  3. extra znaci premija . . . xDDD
    pesma je stvarno predivna . . . :******

    ReplyDelete
  4. dakle Mikane ... ti si moje nadahnuce, danas se pored toliko ljudi osecam sam ... jer tvoje pesme citam :-) divno

    ReplyDelete
  5. Tvoje pesme su moj trenutni beg od jedne cudne usamljenosti ispunjene nadom...

    ReplyDelete
  6. Ovu pesmu sam odabrala da recitujem na casu srpskog :) Ispunjava :)

    ReplyDelete
  7. Mikan je čudo!"...vucaram svetom dva prazna oka..." Mora da je mislio na mene!

    ReplyDelete
  8. Uspevam da razumem tvoje pesme,pa ponekad napisem nesto svoje,ali uvek mi se desi da ukradem deo tvog sveta,valjda i ja zivim tamo.

    da,mora biti da je tako...

    ReplyDelete
  9. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  10. predivna pesma, jednom lepo napisana, vrh poezije i emotivnosti u pesmi, Mika AAntić je neprevaziđen...

    ReplyDelete
  11. Или је већ било,
    Требало корак
    Можда је сасвим крај мене прошла,
    А ја у крчму свратио горак
    А она не знајући прошла.
    Не знам. Цео свет смо обишли
    У жудњи лудој подједнакој,
    А за корак се мимоишли.
    Да, мора бити да је тако.

    ReplyDelete