Zbog svega što smo najlepše hteli
hoću uz mene noćas da kreneš.
Ma bili svetovi crni, il beli,
ma bili putevi hladni, il vreli,
nemoj da žališ ako sveneš.
Hoću da držiš moju ruku,
da se ne bojiš vetra i mraka,
uspavana i kad kiše tuku,
jednako krhka, jednako jaka.
Hoću uz mene da se sviješ,
korake moje da uhvatiš,
pa sa mnom bol i smeh da piješ
i da ne želiš da se vratiš.
Da sa mnom ispod crnog neba
pronađeš hleba komadić beli,
pronadješ sunca komadić vreli,
pronađeš života komadić zreli.
Il crkneš, ako crći treba
zbog svega što smo najlepše hteli.
9 Comments
Hvala Pesniče!
ReplyDeleteNeka ti je laka zemlja i široko nebo!
Biljana ....zar ne znas? Ovaj pesnik zivi koliko i njegova dela. A dela su njega vecnost! Ostavio toliko nesebicno svakom svom citaocu delic sebe, delic svojih prostranstava, delic svog neba ....
ReplyDeleteThis comment has been removed by the author.
ReplyDeleteOnaj ko izgovori ove reci, zauvek ti kupi srce...
ReplyDeleteMilioni ce ih govoriti razlicitim bojama glasa, a opet ce svaki put zvucati kao prvi.
U ime svih njih, hvala Miko... i u moje ime, u nadi da cu ih nekad od nekoga cuti, hvala ti.
Nadam se da će me neko nekad zaprositi uz reči ove pesme :)
ReplyDeleteMislim da postoji greška, ali možda ja grešim. U drugoj strofi, stih treći, mislim da bi trebalo da stoji "uspravna i kad kiše tuku".
ReplyDeleteTako je, Nikola, treba da piše 'uspravna'.
ReplyDeleteNajezim se svaki put kad citam ovako nesto.
ReplyDeleteMikin citav opus pesama je vanvremenske lepote. Setite se samo " Plavog cuperka " uz koji generacije odrastaju, " Plave zvezde ", bez koje nema ni jednog recitala i dr. Obozavam ga!
ReplyDelete